Coach towarzyszy klientowi w wydobyciu mocnych stron, usunięciu wewnętrznych barier, wykorzystaniu potencjału i możliwości na rzecz szczęśliwego życia.
Coaching skupia się na teraźniejszości, dając światło na przyszłość, jest to ruch ku zmianie.
Zapraszamy na coaching związany z wyznaczaniem celów, zmianą nawyków, wprowadzaniem nowych nawyków, zmianą życiowej drogi zawodowej bądź prywatnej, dylematami, co do których wciąż mamy wątpliwości. Dzięki sesjom coachingowym osiągniesz przyspieszenie w realizacji celów, wzmocnienie swoich kompetencji, poznanie i zapanowania nad emocjami, a przede wszystkim osiągniesz poczucie odpowiedzialności za własne wybory.
Co zrobić, by te hasła nie były jedynie wydmuszkami, banałami, męczącym samorozwojem, z którego nic nie wynika?
Nie wystarczy przecież stosowanie się do „dobrych rad” znalezionych w poradnikach samorozwoju. Wszyscy to znamy: „myśl pozytywnie a rzeczy same się zmienią”, „żyj tu i teraz”, „tyle z życia masz ile dasz”, „medytuj i afirmuj szczęście”… Tym radom brakuje naukowych podstaw, konkretności, kontekstu i zrozumienia sytuacji/potencjału klienta. Takie „mantry” (często sprzedawane pod hasłem coachingu) budują mylne przekonanie, że cokolwiek, a jednocześnie wszystko jest możliwe. Tendencja do uproszczenia wewnętrznego świata klienta może przynieść krótkotrwałą ulgę, natomiast wobec braku długotrwałej zmiany, pozostawia zdezorientowanie i rozczarowanie. Dlatego zarówno w psychoterapii jak i w coachingu ważne jest postępowanie zgodnie z zasadami roli i certyfikacja.
Zapraszamy na coaching, który opiera się na dwóch filarach, tj. zatrzymaniu się i sprawczości.
Zatrzymanie się przy sobie i danie sobie zgody na to, że nie muszę być lepszą wersją siebie. Daje to możliwość poznania siebie, zrozumienie mechanizmów, które nami powodują, poczucia swoich emocji i ciała. Z tego miejsca dopiero można podejmować świadome decyzje, nie będące tożsame z modą na samodoskonalenie. W pracy z klientem zwracamy uwagę na to, że można „nie wiedzieć” i że to jest Ok, że kształtuje nas właśnie poszukiwanie odpowiedzi.
Sprawczość. Wspieramy klientów w osiąganiu celu. W obszarze, na który człowiek ma wpływ, może podjąć działania pomagające w osiągnięciu celu. Natomiast w obszarze, na który nie ma wpływu, może starać się zaakceptować ten fakt, nawet, gdy prowadzi do złości, smutku. Ważnym jest, by nauczyć się rozpoznawać w sobie te emocje i znaleźć sposób na ich wyrażanie. Akceptacja tego, co jest pozwala dalej cieszyć się życiem.